Prosinec 2009

Každodenní život

26. prosince 2009 v 20:53 | Xamik |  Ze života
Hodinky mi odpípali 20:00 a já se těším, že rodiče jdou pryč a já budu sám doma, skoro sám doma. Na krku mám dvě sedmiletý zlobivý holčiny-sestra a sestřenice. Sestřenice přijela z dalekého Slovenska(to je daloke co? :D)a ja strašně sprostá, nevychovaná a bláznivá. Čekám, že holky budou tak trochu zlobit ale už jsem vymyslel plán na to, jak je dostanu do postele a poté do sladkých snů. Ožeru je??? Nééé, i když alkoholu máme doma dost a dost. Moh bych je tajně sfetovat Opiem, ale to by jsme doma nějký museli mít. Půjdu na to chytře a od lesa, auto od ESA si sice nekoupím ale jdu na to aspoň od lesa(půlka rýmovanky splněna).


Budu si s nima hrát na kamarády a děti i když já budu v klidu, ony taky. "Dohodl" jsem se nimi, že je zavřu do pokoje a můžou si tam v klidu hrát. Dám jim tři napomenutí, pokud se do toho nevejdou, mají smůlu a půjdu je tam hlídat. Doufám, že si to vemou k srdci a budou doopravdy hodný páč se mi nechce strácet čas tím abych je vychovával, vždyť je jim sedm.

Sestře se právě teď stratila náušnice, kdyby jste někdo našli střibrnou kuličku, posázenou kamínkama safíru napiště prosimvás do komentů, rodinná tragédie by se vyřešila. Moje sestra, když se jedná o ní, vždycky se upřednostňuje-ale to je vždycky tak, mladší je asi lepší.

Ježiš a zároveň super, rodiče odcházejí a já se přesouvá ze stanoviště P(očítač) ke stanovišti T(elevize), držte mi palce ať ty ďáblíci brzo usnou. Teď už se jenom podívám co nám jde v televizi a pak pápá compe dobrou noc.Tak si tady tak sedím...

5. prosince 2009 v 22:50 | Xamik |  Ze života
...a piju, za půl hodiny už druhý šalvějový čaj a mám se dobře. Dneska jsem byl fotit architekturu v Pražských Holešovicích a Karlíně a potom už jsem lenošil, jak se na sobotu sluší a patří. Pokud můj blog čtete už dýl než třičtvrtě roku tak se teď asi ptáte: ,,Kde je ten starej Xamik, kterej měl pořád depresi, svět viděl pesimicticky a sral všechno co šlo?" Nevím, asi se s někým zapovídal, třeba s holkama na který jsem se vysral, protože mě to prostě obtěžovalo a přidávalo starosti. Když se tam tak zapovídal, asi už zapoměl na svého hostitele a přeskočil na někoho jiného, neříkám, že to je spravedlivý ale jednou to skončit muselo.

(Požární schody, nejspíš)

Cestou jsem pochopil, že všechno má svojí architekturu. Všechno má svůj návrh, formu a styl. Od lidského života až po požární schody v Holešovicích. Jestli jsou ty schody jediný prostředek, jak si zachránit život tak bych nechtěl být člověk který nemá fyzickou kondici a pracuje v této budově. Seběhnout tolik schodů s ohněm za zadkem-to by měla být olimpijská discíplína. Taktéž jako třeba procpat 300 lidí dveřma, které jsou všhovšudy v celém klubu jenom jedny, taky s ohněm u zadku. Nezdá se vám, že ačkoliv máme milióny předpisů, norem a pravidel, je všechno strašně nebezpečné. Už jenom to, že si doma poprvé vařím, zapomenu vypnout plyn-buď se otrávím a nebo škrtnu zápalkou, třeba jenom, že si zapálím svíčku a bum na jednou je všechno v čudu. Co je zpouštěčem triviálních i katastrofických pohrom??? Málo předpisů? Nebo lidská hloupost a nepřesvědčivost?

(Zchátralá loď Delfín)

Kdyby se lidi nechali přesvědčit k tomu aby utratili několi desítek tisíc, možná ani ne za to, aby koupili aspoň tři únikový východy. Takovejch několik desítek tisíc může zachránit i stovky lidskejch životů. Bylo by dobrý kdyby třeba byly místo těsnících oken dotace na únikový východy a požární schodiště. Možná už to existuje ale reklamy na to nejsou. Proč?? Proč se ze státních dotací na těsnící okna a tepelný izolace na baráky stávají předměty pro reklamu??? Šetří to peníze? Ale no tak pánové poslanci, kde to žijete? Od kdy jsou nejdůležitější věci na světě peníze, co pak není důležitější lidskej život? Těsnící okna šetří peníze za topení, únikový východy šetří lidi!!!

http://www.fotoaparat.cz/g/04/03/31/35005_fe094.jpg
(I tohle ti může zachránit život)