20 let svobody

17. listopadu 2009 v 18:24 | Xamik |  Ze života
Bude se pochodovat, chodit, běhat, zpívat, tancovat ale taky se budou stát fronty-jako před dvaceti lety. Ono výročí které je datováno zrovna na dnešek je asi dosti významné ale jelikož, já jsem život za totáče nezažil asi mě to tak nebere. Všeho všudy proč taky, nejvíc se o tom dozvídám v hodinách dějepisu a to není zrovna prdel, poslouchat výklad "opice" a potom z toho radostně psát test.

Druhá polovina předchozího odstavce je psána s humorem a proto mu není třeba dávat velkou váhu.

V ulících a mnoha myslích se dnes bude opakovat právě ta oslavovaná Sametová Revoluce. Proč Sametová? Nikdo při ní nezemřel(aspoň tak to uvádí učitelka dějepisu a občansk výchovy, já osobně si to nemyslím)ale je to blbost. Když STB dokázali utajit kdo je jejím členem tak proč ne úmrtí lidí které STB pomohla zabít, lidí je v Česku mnoho a když nějakejch pár disidentů zmizí, nikdo si toho nevšimne.

Lidem se život za komunismu nelíbil aspoň starousedlíci se kterými jsem v kontaktu to tak tvrdí ale nikdo nemůže vědět jestli už jsou senilní nebo je to názor všech co v tu dobu žili. Stály se fronty na banány, pořádný věci se daly koupit jenom v Tuzexu a lidi byli rádi když si mohli zadek utřít velkým listem, protože neměli toaleťák-nedorazila pravidelná dodávka nebo pravděpodobně už byl vyprodanej během deseti minut.

http://www.moderni-dejiny.cz/clanky/405_top.jpg

Prostý lidi kteří byly rádi, že můžou žít aspoň v paneláku nevěděli, že se dá žít líp, že se bude žít líp. Díky aktivní cenzuře se nemohli dovědět, že v Americe mají všichni televizi a mají se tam prostě líp. Pan Husák a Stalin se prezentovali jako nejhodnější a nejlepší lidi na světě. To, že je to tu všechno špatně věděl jenom určitej okruh lidí-prezidenti a disidenti. Prezidenti se to snažili utajit a disidenti to co nejvíc zviditelňovali.

Když si to tak vemu tak za chvíli budé zase nějaká revoluce, lidi by pořád chtěli něco zlepšovat a zvýhodňovat. Z toho vyplívá, že třeba za padesát let budeme zatracovat demokracii a na komunismu si už ani nevzpomeneme. Myslím si, že za chvíli už nám nebude stačit to, že máme Vietnamce před barákem a o blok dál je hyperultrasupermarket. Budeme chtít aby nám vietnamci dováželi potraviny až do domu. Za pár let nám je budou dávat do ledničky a ještě později se naučime fotosyntéze a potraviny neudeme potřebovat vůbec.

http://img.mf.cz/854/326/FM-0110-06-fronta1-126x100.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tadeas Tadeas | 24. listopadu 2009 v 11:16 | Reagovat

Komouši jsou fuckouši

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama