Antiviry

27. února 2009 v 1:02 | Xamik |  Počítače a všechno co se okolo toho točí

Jó jó Xamik jde chytračit. Vím že vám to strašně vadí ale neubráním se!!!

Určitě máte všichni ve svém počítači antivir. Určitě nejvíce znáte NOD32 a AVG, někteří možná i avast! Tyto antiviry jsou určitě nejznámější, ale když už ho v počítači máte, tak je většinou dobré vědět k čemu takový antivir slouží. Jistě, asi všichni víte že vás chrání před nebezpečnými kódy, viry, spyware apodobně ale pojďme se podívat na trochu podrobností.

Antivirový program je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého software (malware). Úspěšnost závisí na schopnostech antivirového programu a aktuálnosti databáze počítačových virů. Aktuální virové databáze se dnes nejčastěji stahují z internetu.

Co to taková virová databáze je?
Virová databáze je takový seznam co nejvíce poúživaných virů, malwarů apodobně.

K čemu takováhle databáze slouží?
Antivir si z ní stáhne všechny názvy a postupy virů. Tím že si tohle stáhne se antivir, až se takový nějaký hnus objeví, tak se dokáže správně zachovat. Vir najde a nejlépe zničí.

Snad všechny antiviry mají funkci skontrolování počítače jestli náhoudou tam nějaký ten vir není. K tomuto činu antiviry používají:

  • prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi
  • detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.
http://mozektevidi.net/up/biohazard_sign_by_badboo_350e.jpg

Co je to antiviry, k čemu slouží a co dělá, to už jsme si řekli, teď si ještě vybrat ten správný!

Podle mých vlstních zkušeností mám v oblibě Aviru free antivirus, Norton Internet security a potom až přichází Eset NOD 32.

Avira personal free antivirus

Její hlavní výhodou je to že je zadarmo. Teď si určitě myslíte: ,,Co to může být?" ,,Určitě nějaká blbost!" ,,Nemůže fungovat!" NE!!! Nic z toho není pravda. Antivir uplně super! Nabídne vám všechno co vám nabídne antivir placený.

Jestli vám nevadí angličtina a menší nepřehlednost je tu Avira právě pro vás.
http://ebsoft.web.id/wp-content/uploads/2008/08/avira-8-big.jpg

Norton Internet Security 2009

Tentokrá je to antivir placený, avšak na internet uje k nalezení patnáctidenní trial(zkušební)verze. K jeho plus patří rychlost, pohodlnost a výborně grafické spracování. Jestli máte WinVista a zapnutý postraní panel Norton si tam sám umístí svůj "banner" na který když kliknete jste hned připravení provádět kontrolu počítače. Antivir seženete v ceně okolo 1500,-Kč
http://softporal.ucoz.ru/Images4/NortonInternetSecurity2009_wm.JPG


Eset NOD 32

Tento antivir jistě znáte. Je to jednoduchý a spolehlivý antivir který vás podrží vždy když bude třeba. K jeho plus patří grafické spracování, přehlednost a rychlost. NOD 32 má však i jedno ohromné mínus: Je to antivir placený a ne jen tak ledajak! Antivir si koupíte za 1000,-Kč a poté ho za určité časové období musíte aktualizovat koupením "nové verze" s tímto placením nemám zkušenosti ale jestli se vám nechce platit nebo složitě crackovat stáhněte si Aviru nebo jíný free antivurs a máte vystaráno!

http://www.sysengine.com.au/images/NOD32.jpg
Takže to by bylo ze světa bezbečnosti vše. Co nejdříve se zase uvidíme a to s internetovými prohlížeči! Xawky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 >$<Kl@udia>$< & BeatushQ >$<Kl@udia>$< & BeatushQ | Web | 27. února 2009 v 15:53 | Reagovat

kks Xamik teraz tho myslime wazne ten prwý koment tento : [1] >$<Kl@udia>$< & BeatushQ, Web, 27.2.2009 12:37

nudaaaa

Sme my nepisali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fackkt

2 BeatushQ BeatushQ | Web | 6. března 2009 v 19:49 | Reagovat

no wies tie tvoje vyrusi su nic oproti mojim vyrusom niesu nic a tie antivira alebo co to je im vobec neuskodia !!!!!!!!!!!!!!!!!!xP

S pozdrawom BeatushQ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama