Únor 2009

Antiviry

27. února 2009 v 1:02 | Xamik |  Počítače a všechno co se okolo toho točí

Jó jó Xamik jde chytračit. Vím že vám to strašně vadí ale neubráním se!!!

Určitě máte všichni ve svém počítači antivir. Určitě nejvíce znáte NOD32 a AVG, někteří možná i avast! Tyto antiviry jsou určitě nejznámější, ale když už ho v počítači máte, tak je většinou dobré vědět k čemu takový antivir slouží. Jistě, asi všichni víte že vás chrání před nebezpečnými kódy, viry, spyware apodobně ale pojďme se podívat na trochu podrobností.

Antivirový program je počítačový software, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého software (malware). Úspěšnost závisí na schopnostech antivirového programu a aktuálnosti databáze počítačových virů. Aktuální virové databáze se dnes nejčastěji stahují z internetu.

Co to taková virová databáze je?
Virová databáze je takový seznam co nejvíce poúživaných virů, malwarů apodobně.

K čemu takováhle databáze slouží?
Antivir si z ní stáhne všechny názvy a postupy virů. Tím že si tohle stáhne se antivir, až se takový nějaký hnus objeví, tak se dokáže správně zachovat. Vir najde a nejlépe zničí.

Snad všechny antiviry mají funkci skontrolování počítače jestli náhoudou tam nějaký ten vir není. K tomuto činu antiviry používají:

  • prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi
  • detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky.
http://mozektevidi.net/up/biohazard_sign_by_badboo_350e.jpg

Co je to antiviry, k čemu slouží a co dělá, to už jsme si řekli, teď si ještě vybrat ten správný!

Podle mých vlstních zkušeností mám v oblibě Aviru free antivirus, Norton Internet security a potom až přichází Eset NOD 32.

Avira personal free antivirus

Její hlavní výhodou je to že je zadarmo. Teď si určitě myslíte: ,,Co to může být?" ,,Určitě nějaká blbost!" ,,Nemůže fungovat!" NE!!! Nic z toho není pravda. Antivir uplně super! Nabídne vám všechno co vám nabídne antivir placený.

Jestli vám nevadí angličtina a menší nepřehlednost je tu Avira právě pro vás.
http://ebsoft.web.id/wp-content/uploads/2008/08/avira-8-big.jpg

Norton Internet Security 2009

Tentokrá je to antivir placený, avšak na internet uje k nalezení patnáctidenní trial(zkušební)verze. K jeho plus patří rychlost, pohodlnost a výborně grafické spracování. Jestli máte WinVista a zapnutý postraní panel Norton si tam sám umístí svůj "banner" na který když kliknete jste hned připravení provádět kontrolu počítače. Antivir seženete v ceně okolo 1500,-Kč
http://softporal.ucoz.ru/Images4/NortonInternetSecurity2009_wm.JPG


Eset NOD 32

Tento antivir jistě znáte. Je to jednoduchý a spolehlivý antivir který vás podrží vždy když bude třeba. K jeho plus patří grafické spracování, přehlednost a rychlost. NOD 32 má však i jedno ohromné mínus: Je to antivir placený a ne jen tak ledajak! Antivir si koupíte za 1000,-Kč a poté ho za určité časové období musíte aktualizovat koupením "nové verze" s tímto placením nemám zkušenosti ale jestli se vám nechce platit nebo složitě crackovat stáhněte si Aviru nebo jíný free antivurs a máte vystaráno!

http://www.sysengine.com.au/images/NOD32.jpg
Takže to by bylo ze světa bezbečnosti vše. Co nejdříve se zase uvidíme a to s internetovými prohlížeči! Xawky

Bla bla bla bla...

21. února 2009 v 23:30 | Xamik |  Ze života
Ta Klaudia a Bea už mi fuckt lezou na nervy. Jo a moji kamarádíčci už to není vtipný, myslíte si že jste machrové když si děláte ze mě a z Terky srandu? jo? fakt si to myslíte? tak já vám řeknu že nejste! Jste jenom malý lidičky kteří zavídí že má chytrý kamarády. Myslím že jsme to tu už jednou řešili a asi sem vám to dostatečně nevysvětlil. Víc vám to asi nejde vysvětlit vy to časem pochopíte sami.

Chci vám napsat něco víc ale nejde to, prostě nemám slova.

Xaw

Madness of vsudevsechno

14. února 2009 v 21:00 | Xamik |  About vsudevsechno
GRRRRR... šílenství přichází! Blog zahaluje temnota a vládne zde zlý a krutý Mike Wazovski :D!
Hele jak se máte? ptám se abych mohl básnit o tom jak se mám já! To taky bývá, vy se zeptáte jak se máte? aby jste mohli říct jak se máte vy. Zvláštní co? Já se mám 6/10, nevím jak to popsat-středně ne, špatně ne, dobře ne, jak se tedá mám? No nevim, popíšu vám to.
Je valentýn-mínus jeden bod, včera jsme se brutálně pohádali s Niki-mínus dva body, byl jsem dneska skoro celej den u pc-plus jeden bod, už mě to nebaví, to hlavní víte.

Už ve středu jsem dělal Senovi, Seně? jak se to skloňuje? Sena poraď. Prostě dělal jsem na senikovystranecky.blog.cz design. S Garfieldem-vůbec se mi to nepovedlo. A dva dny poté jsem se pustil do designu pro Kubu a Frantu(extrahusty.blog.cz). Chtěli něco hororovýho, v tom se vyžívám takže celkem good, ale problém je v tom že jsem se ještě neodhodlal jim to poslat, ha hned jak to dopíšu pošlu jim to, to je nápad.

Co si myslíte že může být to napravo? já si v tom představuju sebe, myslím si že to je trefný.

Už mi dochází inspirace takže musím skončit nebo to smažu, xaw...Něco už zase uplynulo...

8. února 2009 v 22:00 | Xamik |  Ze života
Fuj, ble! To jsou časy, prohráváme(50:50), dostávám notebooky. HA ,,notebooky" to je to co jsem vám vlastně chtěl říct. Dostal jsem notebook, od táty za vízo, málem mi vypadly oči z důlků. Acer Extensa 5630Z párádá, šlape jako hodinky! Prohráli jsem se BA Spartou, tenhle výkend. Meteor pohoda ale Sparta nás roznesla na kopytech.Zklamu všechny příznivce XP-ček mám tam Vistu a řeknu vám je k nezaplacení. Rychlost, vzhled, funkce. Nejvíce ocením ten vzhled, krása! Funkce, nejvíce mě nadchl postraní panel! Už se těším na ,,neomylnou" Windows 7! Notebook by mohl ušlapat i trošku lepší hry! Trackmania United Forever jsem si stáhnul a šlape perfektně! Dneska jsem byl depresivní život zahnat do OC Smíchov. Táta mi koupil: apartní myš Razer krait, nový(poslední) díl trilogie od Paoliniho(to byly první články) Brisingr a super lampičku k notebooku třeba do noci na psaní.

http://img.xcomputer.cz/ImgW.asp?cd=NX100&fd=f3

Včera jsem si superně pokecal s nikčou, která mě velice rozveselila. Senikovystranecky.blog.cz se pomalým chodem blíží hore, stejně tak extrahusty.blog.cz. Já se taky, už trošku rychlejším tempem blížím nahoru. Všimli jste si že vlastně vůbec nepíšu speciálně články jen pro návštěvnost? už jsem s tím úplně přestal! Asi osmi tísícovku jsem nechal skoro bez povšimnutí. V březnu budeme slavit narozeniny. Máme spoustu novinek které vám nikdy nikdo neřekně a přesto si jich všimnete. Ti pozornější například sledují jak jsem se rozhádal s Klaudií a Beou. Je toho moc a strašně málo času. Cawky...

http://creation-dc.org/newshop/images/krait_LRG.jpg


Tramtadadá-básnička(to je ta kterou jsem včera sliboval)

4. února 2009 v 20:08 | Xamik |  Takoví to co se nikam jinam nehodí
Tak jsem vám včera říkal, že vám sem dám tu básničku, kterou jsme měli za domácí úkol. Čekal jsem že to bude horší.

Vlevo jedou vozy,
vpravo mečí kozy.

Jsou to asi Husiti,
mečet musím skusiti.

Husiti jsou boje chtiví,
kozy vpravo vodu pijí.

Zikmund číhá za skalou,
brouká píseň pomalou.

No to je vše. Básnička sice hezká ale za to úsilí to nestálo. Cawky...

HaHá!!! By jste nevěřili! Zpátky u depresivní černé!

3. února 2009 v 18:07 | Xamik |  Takoví to co se nikam jinam nehodí
Ha Černá! Tak co? Jak jste si na tu bílou zvykli? Já teda tak až jsem se sem bál chodit. Nevím proč ale ta černá je prostě ..... Černá. A obrázek na vrcholu? Heh že nevíte kdo to je? Stejně by jste nepřišli, ale možná jo. Ale jen ti nejzarytější Maggots. Kdo to je? Joey Jordison, bubeník ze SlipKnot!Vzpoměl jsem si na něj když jsem zajel na blog SicMaggot(s), na základě toho jsem si v paměti prolistoval takovou tu knížečku zbalenou v cdčku jak jsou tam texty a fota. Tam byla jeho hezká fotka. Tak jsem zajel na deviantart.com a zadal SlipKnot a hned asi na třetí stránce my vyjel obrázek jak mi vyjel. Hezky strašidelný, depresivní a hlavně ČERNÝ. No prostě bomba. A za dunění Gothic Metalu v podaní Sirenie jsem stvořil design.

Slibuju vám že už nikdy neudělám bílý design s veselým motivem! HUH!

Jinak co jsem dělal dneska? Byl jsem ve škole, tam jsem dostal totálně debilní úkol! Máme utvořit báseň dlouhou 4 sloky na téma ,,Středověk". Teď jsem zvědav co, jestli vůbec něco ze mě vyleze. Myslím si že to bude nejnerýmovaná básnička na světě. Určitě vám ten můj výtvor dám k zcheckování!!!

Po škole jsem byl s kámošem v NeoLuxor koupit nový Projecty(učebnice angličtiny). Pak jsme jeli ke mě domů tam jsme vytvořili pár debilitostí a potom jsem si šel do knihovny půjčit nějakou literaturu o Berlínu, páč máme projekt(ve škole)kde si můžu vybrat jakékoliv téma a na to udělat například ppt prezentaci nebo World doc. Prostě cokoliv. Půjčil jsem si nějaký průvodce.


Jo a ještě. Představte si, že před školou byla igelitka s různýma knihama. Tak jsem v tom nohou pošťoural a to by jste nevěřili. Dracula, Bram Stoker vydání z roku 1966. Krása už se těším až začnu číst. Ale nevím kdy, páč čtu Pytel kostí-Stephen King, potom je na řadě To-Stephen King, pak Já Legenda a jestli si koupím Brisingra tak toho taky, až potom bych se k tomu dostal. Fuj.

Tak jsem se zase ohlásil a teď už musím jít, caw...

Styly, cdčka apod. dneska se toho událo...

2. února 2009 v 19:39 | Xamik |  Ze života
Dnes cestou do školy jsem zapřemíšlel nad takovým článkem od Klaudie(nebo to byla Bea? newim) který popisoval jak být SCENE. Vlastně proč se lidé rozčlenůjí do různých stylů. EMO, HOPER, SCENEapod. vždyť je to totálně jedno. Teď si představte nějakou třnáctiletou holku která chce být hoperka protože se jí líbí oblečení ale prostě se nemůže vzdát např.: Metalu. Teď má prostě depky protože nechce aby ji brali jako něco jiného než hoperku. Ostatní jí neboudou brát jako hoperku a bude nešťastná. Tyhle lidi by si kvůli tomu bylo schopni snad i zabít.

Kdo to všechno zavedl??? Prostě chci být EMO ale nechci se zeřat-nejsem EMO! U EMO to je zase spíš věc pocitů ale proč? Vždyť já můžu mít pocity jako EMO, řezat se, poslouchat Hip-Hop a tvářit se jako SCENE(je to podobný, trochu). Každý by mohl dělat a mít co chce nebýt těchto stylů. Někomu se EMO zdá jako urážka někomu HOPER někomu SCENE.Tohle není o tom že bych chtěl příslušníky různých stylů urážet a odstrčovat ale je to o tom že tyhle styly jsou myslím zbytečné. Ať má každý svoje pocity, ať se každý obléká jak chce, ať každý poslouchá co chce ale to teď, v tomhle světě asi už nejde. Protože být EMO znamená řezat se, být HOPER znamená poslouchat Hip-Hop proč? Už víc se asi nevyjádřím ale lidi vemte si to k srdci.

Tak zanechme stylů. Dneska jsem normálně dostal dárky(spíše věci)za vízo. Že sem měl samí to vám říct nemůžu páč máme slovní hodnocení ale myslím si že dobrý. Dostal jsem vytoužené CD Sirenie 13 th Floor. No to vám řeknu hudbička skvělá!!!!!! Už se těším na ty dvě poslední instrumentálky. Taky sem dostal totálně sexy cool trenky HO-HO-HOMER. Zelený! A potom film Silent Hill, jsem se teď dal na horory tak bych jich chtěl skouknout co nejvíc! Tohle považuju za takovej úvod.Jak jsem sem dal ten design, tak jsem se rozhodl že ho musím změnit. Zaprvé: už se mi taky zdá infantilní. Zadruhé: ta bílá mi tady opravdu nesedí. Zatřetí: musím zase udělat nějekj depresivní výtvor!!!

Jinak se mám celkem fajn...

B.E.C.K i Land-jistá smrt

1. února 2009 v 19:22 | Xamik |  Ze života
Uff... teď jsem se dovláčel zpátky domů ze super oslavy Terčiných(kamarádčiných)narozenin. Některým se to může zdát trošku infantilní(jak se to píše? no prostě: dětské, pro malé apod.)ale dle mě to jev B.E.C.K i Landu super.Jestli jste nikdy v Becki Landu nebyli tak to asi neoceníte ale můžete tam někdy zajít(beckiland.cz). Je to hodně atrakcí pro děti a ostatní blbosti na vyřádění. Ale ručím za jedno: jestli tam půjdete a budete tam tak 2 hodiny, tak až přijdete domů budete tak unavený a vyšťavený že se budete těšit do postele jako nidky. Já už jsem tak vyšťavenej že se mi dělají mžitky před očima a pomalu nevidím na klávesnici(ne není to tím že nemám brýle, mám je).

Už nemůžu dál... caw