Zálohování

4. ledna 2009 v 0:52 | Xami
Dnes jsem si jen tak pročítal tátovi Computery, Chipy apod. V jednom čísle Computeru jsem narazil na celkem rozsáhlý článek o zálohování dat. A tak mě napadlo vám o tom napsat(ne o tom článku ale o zálohování). Protože je to celkem důležité pro nás počítačové mágy!


Každý určitě máte v počítači spoustu dat. Mp3, Filmy, fotky, videa a tak dále. A představte si že všechna tyto data se vám v mžiku sekundy vymažou, ať už příčinou živelné pohromy nebo i vaším přičiněním. Aby se vám toto nestalo měli by jste si své data zálohovat.

Data si můžete zálohovat různým způsobem. Nejčastěji se k zálohování používají DVDčka a CDčka, poté asi různé Flash disky Externí harddisky apod. poté se ještě používají různé jiné zařízení.


Ale problém. Přijde velká voda a zatopí vám byt, co s tím? Všechna elektronika v prdeli. Tomuto se dá také předcházet.

Například fotky si můžete vystavovat na různé servery které umožňují vystavování fotek. Vystavíte a zároveň zálohujete-jak prosté že? Fotky na Flickr, videa na youtube a dokumenty třeba na blog.

Homepage

Ale je tu zase další problém. Někdo vás křivě obviní že jste porušili pravidla serveru. Adminové vás bloknou a vy stratíte přístup, zvlášť hnusné u Flickru když si většinu fotek ukládáte jen pro sebe. Blog vám zruší a youtube nebude mít naprovoz. Co s tím? na scénu přichází zase CDčka, DVDčka a Flashdisky.

Všechno souvisí se vším. Potopa-máte internet, adminové zruší servery kde to máte uložené-máte hmotné úložná místa (CDčka....). Kdyby vás postihla potopa a vypnutí vašich úložných serverů, byli by jste hodně ale hodně velký smolaři.

Pro to nikdy nezálohujte jen na jedno médium, vždy minimálně na dvě, jestli o své data nechcete přijít.

Ještě doporučení, jestli máte blog nebo něco tomu podobné, své vlastnoprstně napsané články si zálohujte na nějaké médium, CDčko apod. Například já si svou tvorbu zálohuji na svůj externí disk 320GB.

Takže závěr je, neshromážďujte žádné data o které by jste mohli přijít :DDD!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jarda jarda | 14. ledna 2009 v 11:11 | Reagovat

ti tvoje chytrý keci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama