Leden 2009

Příšerky vsudevsechno

30. ledna 2009 v 13:35 | Xamik |  Takoví to co se nikam jinam nehodí


Chytl jsem se k nim znovu? Nebo na mě doléhá láska z mládí? No nevím ale to co vím je, že Mike Wazowski se stal mým oblíbencem (promiň Sully). Nejprve mě fascinoval film Příšerky S.R.O., nedávno mě fascinoval jeho obrázek(máte nahoře) a včera jsme šli s kámoškou do parku(ee rande ne).(oba jsme takový ulítlý)Ona měla Transformera(ten náklaďák) se jménem Krak Owitzer(příjmení našeho učitele) já jsem přeci nesměl být pozadu. Kouknul jsem na PC, vzpoměl jsem si na warezforum a můj avatar tam(máte nahoře) a na postavičku Mika kterou jsem si vydražil někde na táboře. A tak se stal Mike Wazowski mým každodenním přítelem(každý máme nějakou úchylku).

Víte, asi teď procházíme s Mvolkem stejné období, co se týče našich blogů. On teď mám nějakou nepsavost nebo něco takového. Já už tak měsíc procházím něčím podobným. Ono je to lehké sem nacpat nějaké youtube videa, obrázky nebo jenom nějaký trapný článek ale už trošku těší je dát sem článek který je o něčem. Který je k něčemu dobrý a který dá vědět o tom co třeba právě dělám.Dal jsem sem nový design abych se vrátil zpátky do systému, vrátil zpátky do režimu, vrátil se zpátky jako admin blogu a ne jako nečinný přihlížející. Když sem dám nový design, většinou o něm napíšu. A já jsem sem dal asi nový design jenom kvůli tomu abych se přinutil dát sem článek.

Teď, bohužel už musím jít protože mám trénink na který sice nemusím jít ale vůči mé váze by si tam slušelo zajít. Takže Ahoj!!!

Moje/Vaše userbary

25. ledna 2009 v 13:31 | Xamik
Nevím jestli se to dá zařadit do kategorie Gadgets ale svím způsobem to jakoby gadget je!
Co to userbar je? userbar je malý proužek, který ukazuje vaše oblíbenosti, oblíbené seriály, filmy, hudbu, co hrajete za hry apod.

Kde je najdu? userbar si můžete zkopírovat z různých fór které jsou na to určené, nebo(pro graficky nadané lidi)si vytvořit vlastní třeba ve photoshopu. A pro ty kteří s grafikou nemají moc zkušeností je tu malý a jednoduchý prográmek s velikostí okolo 600kB volně ke stažení.


S programem je velice lehké pracovat! Vyberete si barvu, text, motiv v pozadí a můžete si i umístit nějaký ten obrázek! Prostě jednoduché. Tady jsou na ukázku userbary které jsem si vytvořil s pomocí UserBar Generátoru!

Tož mé userbary. Myslím že jsou celkem povedené! Všechny jsou vytvořené asi za tři čtvrtě hodiny pomocí UserBar Generator. Jak lehké. Teď se ukažte vy. Pošlete linky!

Průběhem času budu tvořit nové.

Hory, hory, hory....

17. ledna 2009 v 20:37 | Xamik |  Ze života
Po už středně dlouhé článkové absenci se hlásím. Víte, chci vám sem psát pravidelně články. Někdy to prostě nejde :))) buď nemám náladu, nebo je můj život prostě tak nudnej že nemám co psát. Vždy se něco snažím napsat ale někdy prostě otevřu blog a nemůžu ani napsat název.
Doufám že mě pochopíte, určitě se vám to taky někdy stane.

Teď si odpočiňte,(článek bude trochu delší)se super písničkou od Jarka Nohavici!

Ladovská zima

Pokračujeme...

Jak někteří vědí byl jsem týden(od soboty do soboty)na horách. Itálie, Alpy, nádhera!!! Počasí nám vyšlo na 1* až na dva dny kdy bylo vidět velký hovno, páč byla mlha jak sviň(uklidni se xamíku, uklidni), mrzlo strašně, sněžilo prostě dva dny nic moc. Jinak very very good, našli jsme super restauraci, kam jsme chodili každej den na oběd.

Sjezdovky byli též super, sympatický lidi(hlavně ten jeden vlekař z vestou Dolomiti superski... ...It´s my world), středisko a hotel byl plnej čechů(jedni magoři tam měli sud piva a pípu :DDD).

No takže to se nějak tak dělo za uplynulý týden.

Ahojky...

Run Sam Run

4. ledna 2009 v 11:47 | Xamik |  Hry
No nebyl bych to bloger kdybch se nepodíval na na ty blogové hry. Většina her nic moc ale tato mě zaujala. Tak vám jí dám k vyskoušení, schválně kdo překonáte můj rekord 1266 bodů!!!


[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/runsamrun.swf" width="425" height="349" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/runsamrun1.gif"]

Zálohování

4. ledna 2009 v 0:52 | Xami
Dnes jsem si jen tak pročítal tátovi Computery, Chipy apod. V jednom čísle Computeru jsem narazil na celkem rozsáhlý článek o zálohování dat. A tak mě napadlo vám o tom napsat(ne o tom článku ale o zálohování). Protože je to celkem důležité pro nás počítačové mágy!


Každý určitě máte v počítači spoustu dat. Mp3, Filmy, fotky, videa a tak dále. A představte si že všechna tyto data se vám v mžiku sekundy vymažou, ať už příčinou živelné pohromy nebo i vaším přičiněním. Aby se vám toto nestalo měli by jste si své data zálohovat.

Data si můžete zálohovat různým způsobem. Nejčastěji se k zálohování používají DVDčka a CDčka, poté asi různé Flash disky Externí harddisky apod. poté se ještě používají různé jiné zařízení.


Ale problém. Přijde velká voda a zatopí vám byt, co s tím? Všechna elektronika v prdeli. Tomuto se dá také předcházet.

Například fotky si můžete vystavovat na různé servery které umožňují vystavování fotek. Vystavíte a zároveň zálohujete-jak prosté že? Fotky na Flickr, videa na youtube a dokumenty třeba na blog.

Homepage

Ale je tu zase další problém. Někdo vás křivě obviní že jste porušili pravidla serveru. Adminové vás bloknou a vy stratíte přístup, zvlášť hnusné u Flickru když si většinu fotek ukládáte jen pro sebe. Blog vám zruší a youtube nebude mít naprovoz. Co s tím? na scénu přichází zase CDčka, DVDčka a Flashdisky.

Všechno souvisí se vším. Potopa-máte internet, adminové zruší servery kde to máte uložené-máte hmotné úložná místa (CDčka....). Kdyby vás postihla potopa a vypnutí vašich úložných serverů, byli by jste hodně ale hodně velký smolaři.

Pro to nikdy nezálohujte jen na jedno médium, vždy minimálně na dvě, jestli o své data nechcete přijít.

Ještě doporučení, jestli máte blog nebo něco tomu podobné, své vlastnoprstně napsané články si zálohujte na nějaké médium, CDčko apod. Například já si svou tvorbu zálohuji na svůj externí disk 320GB.

Takže závěr je, neshromážďujte žádné data o které by jste mohli přijít :DDD!!!Jak na nový rok, tak po celý rok

1. ledna 2009 v 1:46 | Xamik |  Ze života
Jestli bych se měl řídit podle tohodle pořekadla tak asi v polovině roku 2009 zešílím. Proč? no protože dneska jsem celej den strávil u počítače, u stahováné Metallici. Dvanáct minut před půlnocí jsem se přeorientoval na Nightwishe. Nevím kdy stihnu poslechnout. Už jsem dohromady za dva dny stáhnul 14 alb a zbývají tři minuty do stáhnutí 15tého alba. Ale teď už jsme v roce 2009, to bude zase ve škole průser, že diktáty ze dne 6.1.09 budou zapsány jako kdyby byli ze dne 6.1.08. Jinak, už jsem si vybral ten externí harddisk! Budu mít červenej 320GB. Víte co mě celkem zarazilo? nevíte, tak já vám to řeknu. Cenový rozdíl mezi 250GB externím harddiskem a 350GB externím harddiskem je pohých 20 korun. To by člověk nevěřil. Nechápete proč je velkej pražskej ohňostroj až dnes? A taky mě dost sere to že se všichni kamarádi v půl jedný odpojej ze Skypu a není s kým kecat. Asi se budu muset obrátit na kmenové fórum. Tak vám přeju všechno nejlepší do nového roku! Musím jít odbavit to album.