Komáři a jiné potvory

21. června 2008 v 22:48 | Xamik
Kurňa, začíná být teplo a s tím začínají také vylézat komáři!!!
Komáři způsobují, tím že vás kousnou nepřijemný kousanec!!! Stále vás škrábe, a musíte si ho drbat, může hrozit že si jej i rozškrábete do krve!!! Na kousance je dobrý fenistil...
Komáři také přenášejí různé nemoce například: Malárii ta spůsobuje: horečku, svalový třes, bolest kloubů, dávení a křeče. Na tuto nemoc se dá i zemřít. Další z onemocnění je žlutá zimnice která způsobuje: bolesti hlavy, zad a svalů, nevolnost a zvracení!!! I na tuto nemoc se dá zemřít... A poslední o které tu bude zmínka je lymská borelióza prvním příznakem onemocnění je šířící se červená skvrna s blednoucím středem v okolí kousnutí. Objevují se nepříliš specifické příznaky jako je horečka, bolesti svalů, únava. Pokud onemocnění zůstává neléčeno, tak postihuje nervovou soustavu, srdce či klouby.

Pak jsou tu ještě klíšťata!!!
Klíšťata neštípou tak jako komáři, oni se zakousnou do kůž a drží dokud se nenacucají, pak se odlepí. Když si klíště všimnete dříve než se uplně nacucá, tak ho musíte co nejdříve zlikvidovat a to ne ledajakým spůsobem!!! Klíště vyndáte tak že, ho musíte kroutit ono se odlepí a pak ho musíte buď spláchnout nebo hodit do ohně to ho definitivně zabije!!! Klíště také přenáší různé nemoce, podobné jako komár.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama