Ryby (19. 2. - 20. 3.)

21. dubna 2008 v 17:42 | Xamik
Znamení: vodní, vlhké, studené
Vládce znamení: Jupiter a Neptun
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-47
Soulad se znamením: Rak, Štír
Souvztažná barva: barva moře
Souvztažný kov: cín
Podřízená část těla: nohy (chodidla), mízní systém
Kámen znamení: ametyst, fluorit, korál, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit, sodalit, křišťál
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Herakles
Příjemná vůně: máta

Lidé narození v tomto znamení mají obyčejně menší, většinou vyhublou postavu, poněkud oblá ramena a ohnuté držení těla. Jejich nohy jsou trochu nemotorné. Mají slabě vyvinutou bradu a sklon k dvojité bradě. Pleť na jejich tváři je obyčejně bledá. Tito lidé vypadají trochu zasněně a lhostejně. Oči mají téměř vodnaté a bezbarvé. Vlasy velmi jemné a ne příliš husté. Jejich hlas je dost jednotvárný, málo melodický.
Z povahové stránky jsou ostýchaví, někdy budí dojem, že jsou zakřiknutí. Jsou neobyčejně citliví a často i při nejmenším podnětu začnou plakat. Neradi se seznamují s novými lidmi. Přitom jsou velmi rozpačití, plaší a působí dojmem, že by nejraději zmizeli.
Nikdy nemohou o ničem rozhodovat. Dají se ovlivnit. Chybí jim rozhodnost, jsou kolísaví, často sami nevědí, co chtějí. Potřebují oporu druhých a při každé maličkosti žádají o radu. Tedy nejšťastnější povahy to nejsou. Žijí v ustavičném neklidu a strachu. Bezstarostnost téměř neznají. Vždy přemýšlejí o tom, co všechno by se mohlo stát, kdyby se jim něco nepodařilo. Takoví lidé stále trpí, jako by úlohu trpících měli nejraději. Jiným lidem rádi pomáhají, jsou úslužní. Ačkoli jsou nespolehliví, na jejich pomoc se můžeme spolehnout, neboť jsou velmi obětaví.. Protože jejich charakter je vratký a podléhá různým vlivům, často se dostanou do rozporu i se zákonem. V duši jsou úplně korektní a poctiví. Ale jsou-li ve špatném prostředí, najednou se dopouštějí i nejhorších podvodů. Podobají se lidem, kteří žijí v transu.
Rádi cestují po moři, nejlépe se cítí u vody, tam jsou snad nejklidnější. Jsou romantici a mají silnou fantazii, snívají při plném vědomí. Jejich typickou vlastností je nedostatečný smysl pro pořádek a roztržitost. Po celé hodiny hledají své věci, jsou hned nervózní, nedovedou si pomoci - a když je najdou, znovu je ztrácejí.
Tito lidé by vůbec neměli pít alkohol. Mají dobrá jídla a dobrá vína. Velkým nebezpečím jsou pro ně omamné jedy. Rádi zvou na hostiny, mají vyvinutý smysl pro domácnost, hosté se cítí u nich velmi příjemně.
Jsou pohodlní, někdy dokonce až leniví. Musíme je nutit, aby něco dělali. Mají velmi slabou vůli a příliš málo energie, aby něco sami začali. A když něco začnou, potřebují povzbuzení, aby znovu neupadli do obvyklé nečinnosti. Mají schopnost být médiem, vábí je nadpřirozené věci a obírají se myšlenkami o posmrtném životě. V této skupině lidí se najde mnoho náměsíčníků.
Při nepříznivém ozáření z jiných planet se stávají tito lidé přímo vzorem nespolehlivosti. Mnozí jsou velmi nepřesní. Když se dostanou do velmi špatné společnosti, ztrácejí svoje normální cítění a mohou se dostat do rozporů se zákonem.
V lásce jsou velmi ostýchaví, nedovedou živě a rázně postupovat. Mnozí z nich milují jen zdaleka, vůbec si netroufají přiblížit se. Nešťastně se zamilují a často někoho zbožňují po celé roky, ačkoli ho znají jen povrchně. Všechny jejich milostné zážitky se obyčejně odehrávají jen v jejich bohaté fantazii.
Pro manželství jsou velmi schopní, konečně jejich velkým přáním je, aby si mohli založit rodinu. Ale první krok k tomu musí většinou vykonat jejich partner, neboť oni sami se nedovedou definitivně rozhodnout. Jinak by jejich dvoření trvalo celé roky. Muži se skoro nikdy nežení sami z vlastní iniciativy, často je musí oženit druzí. Najdou-li v manželství dostatečnou oporu, jsou dobrými manželi, neboť mají rádi svůj domov. Umějí zacházet s dětmi a pro rodinu přinesou lecjakou oběť. Mívají mnoho dětí.
Nejlepšího souladu dosahují s lidmi narozenými ve znamení Štíra nebo Raka. K osobě narozené ve znamení Štíra mívají zvláštní náklonnost, dovedou se jí zcela podřídit a dají se od ní vést. Tito lidé příznivě působí na jejich schopnosti. Hodí se k nim také lidé narození ve znamení Raka, nebotˇ mají vyvinutý smysl pro rodinný život a pro domov. Stejně blízcí jsou jim i lidé narození ve znamení Kozoroha nebo Ryb. Ale nejlepší je, když uzavřou sňatek s osobou, které stojí Měsíc ve znamení Ryb.
Při výchově dětí narozených v tomto znamení je třeba mít trpělivost, protože jsou velmi přecitlivělé a nesnesou výčitky. I z mírného pokárání bývají nešťastné a už při přísnějším pohledu začnou plakat. Je třeba s nimi zacházet mírně, neboť při tvrdším slově obyčejně velmi trpí.
Typické je, že všechny děti narozené v tomto znamení mají sklon k lenivosti a nepořádku. K práci je musíme stále nabádat, naléhat na ně, tlačit, neboť jim chybí silná vůle. Tuto nesamostatnost si nedovedou odvyknout. Ale vhodnou výchovou se přece jen dá mnoho napravit. Aby si odvykly ostýchavosti, musíme je často dostávat do společnosti cizích lidí. Na toto trpí hlavně děvčata, kterým přijde zatěžko už i to, když musí pozdravit cizího člověka.
Tyto děti mívají dobrý sluch a obyčejně i dobrý hlas. Ale v každém případě jejich největším nepřítelem je lenivost.
Jedinou snahou lidí narozených v tomto znamení je obětovat se pro druhé. Mívají štěstí v povoláních, které souvisejí s vodou nebo jinými tekutinami. Jsou z nich výborní stavitelé lodí, rádi se věnují námořnictví. Jsou dobrými lékárníky, sladovníky, obchodníky s vínem, výrobci lihovin apod. Mohou být také dobrými kuchaři nebo ošetřovateli v nemocnicích. Mezi těmito lidmi je mnoho zpěváků a hudebníků. Nespolehliví jsou jako zaměstnanci v obchodě nebo v úřadě. Ženy mohou úspěšně pracovat jako učitelky mateřských škol, ošetřovatelky nebo vedoucí jeslí. Používá se jich též jako médií, ale to je úplně zničí.
Mnozí lidé narození ve znamení Ryb jsou slabé povahy, náchylní k nachladnutí. Nohy mají skoro vždy studené, po těle mrazení, nesnášejí chladné počasí. Nejchoulostivější jsou jejich nohy. Ve stáří trpí revmatismem. Jejich nejnebezpečnějším nepřítelem je alkohol. Najdeme mezi nimi mnoho kokainistů, kuřáků opia a morfinistů.
V zaměstnání je třeba na ně stále dozírat. Jejich výkyvy jsou sice velmi malé, ale po čase mohou přerůst až do odpuzující lenivosti. Často jim musíme připomínat přesnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co jste za znamení

Beran 10.5% (2)
Býk 5.3% (1)
Blíženec 0% (0)
Rak 10.5% (2)
Lev 5.3% (1)
Panna 5.3% (1)
Váhy 15.8% (3)
Štír 0% (0)
Střelec 0% (0)
Kozoroh 5.3% (1)
Vodnář 21.1% (4)
Ryby 21.1% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama