Kontrafakt

22. dubna 2008 v 16:44

Kontrafakt

Kontrafakt se jako skupina poprvé představuje pod jménem "Déjaví" na sjezdu brejkařů ve Vrbové v roce 2001. Složení skupiny je od té doby stejné. Kontrafakt tvoří trojice Rytmus, Ego a DJ Aneš.
Krátce po své první show se trojice stává populární a již pod novým názvem Kontrafakt se stává populární po celém Slovensku. Rok 2003 je pro Rytmuse, Ega a DJ Aneše stěžejní. V první polovině roku se prosadí Rytmus na Austrian Beatbox Championship, následuje úspěch DJ Aneše na slovenském finále DJ battle DMC Championship. Během léta potom vychází první CD Kontrafaktu - "Dáva mi". Vzniká videoklip a skupina se okamžitě stává populárním nejen na Slovensku, ale proráží i v zahraničí.
O kontrafakt se perou všechna přední vydavatelství, druhé CD vychází v roce 2004 pod labelem Sony Musíc Entertainment. Album E.R.A. se setkává se stejně vřelým přivítáním jako předchůdce. Kontrafakt se ihned řadí mezi nejprodávanější interprety na Slovensku, nemalé jsou i prodeje v ČR. Současnost? Právě vychází nové album Bozk na Rozlúčku. Kontrafakt je populárnější než kdykoliv předtím. Skupina na sebe může být pyšná, jako jedné z prvních se jí u nás podařilo prorazit s rapem. Spojení beatboxu a rapu (Ego, Rytmus) a umění DJingu (DJ Aneš) funguje v případě slovenských hip-hoperů báječně. Mier!

Členové

Rytmus

Rytmus (*1972) se řadí mezi ty nejstarší rapery a je jedním z vůbec prvních lidí, kteří na Slovensku s tímto hudebním stylem začali. Rytmus začínal původně jako tanečník breakdance, k rapu se dostal až postupem času a začal s ním v roce 1992. To, že jde o úspěšného a uznávaného hudebníka, potvrzují jak vysoké prodeje jeho CD (ať už v rámci Kontrafaktu či na sólové dráze), tak i řada ocenění z beatboxerských soutěží. Mimojiné se umístil na druhém místě na mezinárodním MS v Rakousku. Kontrafakt není první skupina Rytmuse. Působil v grupách Big Stone, Patresse D či např. Geto Gangs3. Rytmuse můžete znát ještě pod přezdívkami Patrik Metamorfolord a Pat3k. Už málokdo ale tuší, že je rodák ze slovenských Piešťan vlastním jménem Patrik Vrbovský.

Ego

Ego je druhý raper Kontrafaktu. S rapem ale začínal později než Rytmus - zhruba někdy kolem roku 1996. Nejdříve začínal s grafity, které obdivoval v časopisech a klipech zahraničních skupin, později začíná také rapovat. Nahrává několik písníček s DJ Anešem, ty jsou však nevýrazné a zapadnout. Záhy Ego odjíždí na rok do Kanady, po devíti měsících je ale vyhoštěn za vandalismus (grafity…). Pobyt v Kanadě jeho tvorbě výrazně prospěl. Texty písní najednou byly vyspělejší, začaly dostávat jednotný styl. Ego se nakonec dá dohromady opět s DJ Anešem, přidává se Rytmus a vzniká skupina Déjávů, předchůdce dnešního Kontrafaktu.

DJ Aneš

Aneš se v Kontrafaktu stará o veškerou mixovací techniku. Jde o zkušeného hudebníka, což dokažuje mimo jiné tím, že si svými skreči vybojoval vítězství na slovenském finále DJ battle DMC Championship. DJ Aneš se skrečům a DJingu všeobecně věnuje už od útlého věku. Sám si za své peníze našetřil na veškerou techniku a dennodenně na sobě makal. Výsledky se brzo dostavily. Dnes patří Aneš mezi respektované DJe a jeho hudbu je radost poslouchat. Bez něj by Kontrafakt nikdy nebyl tím, čím je teď.
kontrafakt.hu.cz© 2007-Kontrafakt
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 webmaster-xamik webmaster-xamik | 23. dubna 2008 v 18:05 | Reagovat

KONTRAFAKT 4EVER fakt jsou nejnejnej, Mier.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama